A Kanadába történő export és az üzleti életben való becsatlakozás rendkívül komoly elvárásokhoz kötött (olvasható a kanadai gazdaságról és a piacra lépés folyamatairól írt cikkünkben). A szigorú beviteli szabályok, az éles konkurencia és a magas színvonalú piaci szereplők jelenléte profi üzleti vénát, kiváló referenciákat és meghatározó üzleti előéletet követelnek meg. Különösen jellemző ez az alkoholiparra.
Kanadában az alkohol tartományi monopóliumokon keresztül értékesíthető terméknek minősül. Az értékesítési láncba való bekerülés kisebb helyi ügynökségeken keresztül, vagy közvetlenül, a tartományi alkohol monopólium pályázatán történő indulással lehetséges. Örömünkre szolgál bejelenteni, hogy a pályázási rendszer keretében, köszönhetően a HEPA-nak és kanadai partnerirodájának, a Torontói Főkonzulátusnak, valamint a kanadai disztribútor Con-nois-seur Wine Imports munkájának, ezentúl öt magyar bor és két hazai pálinka foglalja el méltó helyét az Ontariói Alkohol Monopólium (LCBO) polcain.
- Az LCBO-val (Liquor Control Board of Ontario) évek óta folyamatos egyeztetések zajlanak a magyar borok megjelenése érdekében, hiszen a kiváló magyar prémium italok minőségükhöz és értékükhöz képest a mai napig nem kaptak elegendő lehetőséget az ontariói piacon. A több hónapos előkészítő munka és engedélyezési eljárások eredményeképpen a következő hazai borok pályáztak sikeresen: Patricius Tokaji Sárga Muskotály 2021, Dry by Tokaj 2019, Teleki Selection Villányi Kékfrankos 2019, Egri Bikavér Classic 2020, Bock Kadarka 2019.
- A borokon túl két magyar pálinka, az Agárdi Szilva pálinka 2022 és az Agárdi Miraculum feketecseresznye pálinka 2022 belistázásával is büszkélkedhetünk.
A tender rendkívüli áttörést jelent a Kanadába exportált szeszesitalok tekintetében, a LCBO-val való együttműködés pedig új utat nyit a hazai termékek tengerentúli értékesítése szempontjából. Gratulálunk a nyerteseknek és várjuk a soron következő sikertörténeteket!