Bár Magyarország digitális potenciálja kifejezetten magas, a kkv-k körében eddig nem indultak meg kellő mértékben a digitalizációs folyamatok. A digitális megoldások alkalmazása azonban egyértelmű versenyelőnnyel jár, így fontos minél hamarabb megtenni az első lépéseket. A HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség digitális átállásról szóló kiadvánnyal segíti a folyamat megindításában gondolkodó vállalatvezetőket.
Digitális átállás, a 2020-as évek talán legfontosabb hívószava. A hétköznapi életben egyre természetesebb, hogy az interneten vásárolunk, digitálisan intézzük a pénzügyeinket és online tartjuk a kapcsolatot az ismerőseinkkel, vállalati szinten azonban közel sem ennyire egyértelmű a digitalizáció térnyerése.
Míg a nagyvállalati szektorban folyamatosan nő a digitális beruházások összege, addig a magyar kkv-k – eddig úgy tűnik – nem ismerték fel még kellően a digitalizációban rejlő előnyöket.
Pedig lehetőség lenne a digitális átállásra, hiszen Magyarország digitális potenciálja (mely elsősorban olyan jól automatizálható szektoroknak köszönhető, mint például az autóipar, feldolgozóipar) magas az Európai Unióban, azonban a Digital Economy and Society Index (DESI) is rámutat a magyar kkv-k lemaradására ezen a téren.
Mára nem kérdés, hogy a hazai kkv-szektornak is el kell indulnia a digitalizáció útján, hiszen kimondható, hogy bármely kkv által végrehajtott digitális fejlesztés egyértelműen versenyelőnyt biztosít.
Önt is érdekli, hogy melyek a digitális átállás folyamatának lépései? Szeretné tudni melyek a legfontosabb mérlegelendő szempontok a digitalizáció során és melyek a digitális megoldások által elérhető legfőbb előnyök?
Ha megértjük a digitális átállásban rejlő lehetőségeket, akkor egyértelművé válnak annak pozitívumai. Ebben nyújt segítséget a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség és az Enterprise Europe Network Hungary Export Kisokos Sorozat ’’KKV Digitális Megoldások’’ című kiadványa.