Mind a házigazda, mind pedig az országaikat képviselő delegációk gőzerővel készülnek a 2025 áprilisában kezdődő japán világkiállításra. Eddig körbejártuk a távol-keleti ország rendezési idővonalát, az expók történetét, de mit jó tudni a jelenlegi helyszínről? Mi vonzza a nemzeti pavilonokat erre a grandiózus helyszínre? Na, és hallottak már Myaku-Myaku-ról, az Oszakai Világkiállítás hivatalos kabalájáról? Ha nem, olvassák el cikkünket, amiből számos részletre fény derül.
Az Oszaka-Kansai régió adott otthont az ősi japán állam megalapításának, ezért számos történelmi, turisztikai erőforrással rendelkezik, és több világörökségi helyszín is kötődik a területhez.
Ipari szempontból Kansai régiót a vállalkozások és kutatóintézetek sokasága jellemzi, fókuszban a környezetvédelemmel, feldolgozóiparral, valamint a hagyományos kézművességgel. A régió a maga fejlett technológiái által Japán élvonalába tartozik.
A világ többi részével és az Ázsiával való kapcsolatait tekintve Osaka-Kansai a nemzetközi kereskedelem és szállítás ázsiai csomópontjaként szolgál. A régió a hegyektől a síkságokig sokféle földrajzi adottsággal büszkélkedhet, természeti adottságaiban gazdag, melynek köszönhetően az Oszaka-Kansai régiót Tokióval együtt „arany útvonalként„, vagyis a belföldi és nemzetközi turisták legkedveltebb célpontjaként tartanak számon.
A 2025-ös Oszakai Világkiállítás hivatalos kabalája – a Myaku-Myaku, dizájnját az Expo logója és a víz – Oszaka szimbóluma – ihlette. A Myaku-Myaku folyékony, részei szétválaszthatók, vizes teste pedig végtelen variációkkal szabadon változtathatja alakját.
A Yamashita Kohei által tervezett kabalát egy pályázati felhívást követően választották ki, amelyre összesen 1898-an pályáztak. A kiválasztott kabala nevének jelentése „valami, ami nemzedékről nemzedékre száll”.
Vajon sikerül a felkelő nap országának harmadjára is megrendeznie a világ egyik legpatinásabb eseményét? A dubaji expót nem lesz könnyű lepipálnia, de egy biztos: remek magyar kiállítókból nem lesz hiány!